Sokolové slavíli 160 let od svého vzniku

Přesně před 160 lety vznikl spolek, který dnes sdružuje přes 150 tisíc členů a je tak jedním z největších v Česku.
Sokolové stáli u vzniku republiky a jak prohlásil prezident T. G. Masaryk: „Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa.“ Výrazně ale zasáhli i do dalšího vývoje v naší zemi – mnohdy za cenu vlastního života se postavili nacistům i komunistům. Na jejich pomoc se spoléhali také parašutisté připravující atentát na Heydricha.

VEDEME ČECHY K POHYBU A SPOLEČNÉ AKTIVITĚ UŽ 160 LET!

I dnes je Sokol spolkem, který přináší radost z pohybu pro všechny se společensky aktivními členy. Máme radost z toho, že v Sokole líbí mladým lidem - polovina jeho členů je mladší 26 let.

Sokol Modřany byl založen v roce 1898, na své 160. výročí si ještě počká. Mezi zakladatele modřanského Sokola patřil bratr Emig a bratr Hynek Kotva. V červnu loňského roku jsme společně oslavili 100 let od položení základního kamene sokolovny a společně jsme se setkali na mnoha akcích. Těšíme se i letos! K setkání je vždycky důvod!

Začneme už v dubnu obnovením Šibřinek! Těšíme se v modřanské sokolovně.

#jsemsokol #jsemsokolmodrany

#uz160let #sokol #komunita