Cvičení dětí

5. 10. 2017 16:36:09
Sokol Modřany » Sokol dnes

Sokol dnes

V současné době má Sokol Modřany okolo 300 členů, kteří jsou rozdělení do několika oddílů. Jedním z nich je všestrannost, kde se snažíme přizpůsobit program hodiny tak, aby se tělo dokonale protáhlo a nedošlo přitom k poranění. Jako záruka Vám může posloužit fakt, že cvičitelé jsou odborně vyškoleni a pravidelně se účastní seminářů, které pořádá Česká obec sokolská společně s Českou asociací Sport pro všechny.

Nejsme zaměřeni jen na všestrannou tělovýchovu, ale také na ostatní sporty, jako například volejbal, jenž zaznamenává v současné době výborné sportovní výsledky například u družstva juniorů, které působí v celostátní 1. lize nebo u družstva mužů které postoupilo do 2. třídy mužů.

Všestrannost

Nejvíce je oblíbené cvičení předškolních, tří a šestiletých dětí. Vyzkoušejí si cvičení s drobným náčiním, při kolových hrách si zazpívají a cvičí též na tělocvičném nářadí. Důležitý je mnohdy první pohyb v dětském kolektivu. Cvičí se v pondělí a ve čtvrtek 16.30-17.30 h.Mladší žáci a žákyně si ve cvičebních hodinách zahrají míčové a závodivé hry, cvičí na nářadí a učí se překonávat obavu z vyšší polohy při šplhu, nebo cvičení na žebříku. Cvičební hodiny mají v pondělí a ve čtvrtek 17.0-18.00

Při cvičení žen se pravidelně střídá aerobic se zdravotním tělocvikem. Aerobiku je vyhrazeno pondělí a zdravotní tělocvik je ve čtvrtek, obojí od 20.00 do 21.00 h.

Volejbal

V současnosti máme 3 družstva můžů, dvě družstva žen a několik družstev mládeže. Naši junioři hrají dokonce 1. ligu juniorů. V létě se chodí trénovat po-pá od 18 do 20 hodin na kurty za sokolovnu. V zimně se tréninky přesouvají částečně do sokolovny jejíž kapacita nám ale bohužel nedostačuje a tak jsme nuceni trénovat i v jiných tělocvičnách.

Tomáš Kudláček 20. 1. 2010 15:19:41